Discovery Optics Scope HD 4-20X50SFIR FFP
- Stock: Out Of Stock
- Model: Discovery Optics Scope HD 4-20X50SFIR FFP
- Dimensions: 335.00mm x 0.00mm x 0.00mm
- SKU: JH786110168
194 samples sold
Product Views: 48090
Rs.57,200
Ex Tax: Rs.55,000
More from this brand
Rs.2,392
Ex Tax:Rs.2,300
| Magnification:4x-20x obj. lens dia.: 50mm First Focal Plane Illumination:red*5&green*5 Side Focus(10yds- ∞) Tube Dia.:1.1in(30mm) Reticle:DLTW FFP IR-MIL 1CLIK=1/10MIL(ZERO STOP) Length:335mm Weight:795g EAR:20MIL WAR:20MIL |